peco o retrivry

16. srpna 2007 v 17:29 |  psici

Zlatý retrívr - ideální slepecký pes

Štěně zlatého retrívra / Foto: sxc Zlatý retrívr je velmi inteligentní, sportovně i společensky založené plemeno. / Foto: sxc Zlatí retrívři jsou známí schopností získat si srdce lidí. / Foto: sxc Zlatý retrívr byl vyšlechtěn ve Velké Británii. / Foto: sxc Zlatý retrívr zbožňuje vodu a plavání. / Foto: sxc Lekarna-Epicentrum.cz Kosmetika-Epicentrum.cz Elektro-Epicentrum.cz Zlatý retrívr je inteligentní pes, který má vrozené vlohy pro plnění různých úkolů.Tento krásný,věrný, oddaný a spolehlivý pes je považován za nejklidnější plemeno ze všech retrívrů.

Zlatý retrívr a jeho původ

Zlatý retrívr vznikl křížením předchůdců Flat Coated retrívrů s dnes již neexistujícími vodními španěly, které se poprvé uskutečnilo v roce 1868 díky lordu z Tweemonthu. Pro zušlechtění rasy byli později přikříženi i irští setři. K oficiálnímu uznání poprvé došlo v roce 1913.
Zlatý retrívr byl vyšlechtěn ve Velké Británii.Tento krásný,věrný, oddaný a spolehlivý pes je považován za nejklidnější plemeno ze všech retrívrů, a proto je z nich nejčastěji chován.

Charakteristika a povahové rysy psa

Zlatý retrívr je velmi inteligentní, sportovně i společensky založené plemeno. Zlatý retrívr je velmi temperamentní, rychlý, přizpůsobivý, snášenlivý, svérázný, veselý, přátelský, ostražitý, bystrý, vytrvalý, učenlivý, ale také tvrdohlavý a samostatný pes. V rodině je zlatý retrívr velmi přítulný a miluje děti. Je ideálním rodinným společníkem.

Chcete svému pejskovi zabránit, aby ničil stromky, záhony nebo skalky? Rostliny následkem psí moči uvadají a odumírají. Chraňte proto své rostliny, které jste pracně vypěstovali. Nechceme-li neustále něco opravovat, znovu vysazovat a svádět nekonečný, zdlouhavý a marný boj s udržením krásného prostředí, což i bez psa stojí dost námahy, je zde jedno řešení - elektrické ohradníky.

Zlatý retrívr a jeho výška, váha, srst

Průměrná výška zlatého retrívra se pohybuje v rozmezí 51 až 61 centimetrů. Váha je úměrná výšce, standart FCI váhu neudává. Váha se pohybuje v rozmezí 27 až 36 kilogramů. Srst je dlouhá, hladká, hedvábná, místy zvlněná. Zbarvení srsti krémové až zlaté, které se s věkem psa postupně zesvětluje.

Péče o srst zlatého retrívra

Pouze v období línání je nutné denní kartáčování k odstranění uvolněné srsti. Psa koupejte jen v případě nutnosti. Uši psa je nutné udržovat v čistotě, drápky krátké.

Výchova zlatého retrívra

Výchova zlatého retrívra probíhá většinou bez problémů, měla by začít již od raného věku štěněte. Zlatý retrívr je inteligentní pes, který má vrozené vlohy pro plnění různých úkolů. Zlatý retrívr se dožívá průměrného věku 14 let, ale i déle.

Pohyb psa

Snažte se zajistit zlatému retrívrovi hodně pohybu, protože jej potřebuje. Zlatý retrívr zbožňuje vodu a plavání. Je to lovecký pes, který potřebuje hodně volného pohybu a zaměstnání.

Zlatý retrívr - zajímavost o plemenu

  • Chov retrívrů byl zahájen v roce 1869.
  • První zlatí retrívři byli vystavováni v roce 1908.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama