Proč přestat kouřit

27. srpna 2007 v 20:01
Proč a jak přestat?


Když přestanete kouřit, chuťové a zápachové vjemy se vám vrátí v průběhu několika dní.

Když přestanete kouřit, obnoví se vám pravidelné a přirozené dýchání.

Když přestanete kouřit, obnovíte si normální životní rytmus, skutečně osvěžující spánek.

Když přestanete kouřit, vrátí se vám vyrovnanost a zapomenutá chuť žít: stres, úzkost a vznětlivost vyvolané abstinencí se z vás pozvolna vytratí (terapeutické metody mohou pomoci) a výhody spojené s nekuřáctvím rychle převáží předchozí nepříjemné pocity.

Když přestanete kouřit, utratíte méně a dokonce ušetříte peníze. "Ukládání" peněz, které byly původně utráceny za cigarety, je, jak se ukázalo, dobrou motivací.

Kolísání hmotnosti, které nastává v období abstinence se ustálí v průměrné době tří měsíců.

Když přestanete kouřit, vaše pokožka a vlasy budou vypadat zdravěji, také vaše prsty, zuby a dech nebudou prozrazovat váš zlozvyk.

Když přestanete kouřit, naleznete své nové místo ve společnosti; přibývající množství nekuřáckých míst vám pomůže vést zdravý a normální život bez stálého pokušení zapálit si.

Nezáleží na tom, jste-li silný nebo jenom příležitostný kuřák, mladší nebo starší, nikdy není pozdě s kouřením přestat, i když jste se o to už několikrát pokoušeli.

Dnes jsou známy početné účinné metody. Lékařskou nebo společenskou pomoc můžete vzít v úvahu před nebo po vašem rozhodnutí.

Potřebujete pomoc při odvykání kouření?
HELP nabízí speciální rubriku zvanou "trénink", určenou všem, kteří si přejí s kouřením přestat a kteří potřebují pomoc. Po jednoduché registraci obdrží uživatelé internetu během dvou měsíců 25 povzbudivých e-mailů od "trenérů HELP". Cílem "tréninku HELP" je být spojencem v boji proti závislosti na tabáku. Každý e-mail poskytne rady a individuálně přizpůsobené informace, které uživateli mohou přestat kouřit. "Trénink HELP" je účinný prostředek, vedený zábavnou a přátelskou formou s cílem pomoci přestat s kouřením.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vachin vachin | Web | 23. října 2007 v 21:01 | Reagovat

smrdíí ti blok a nejde u

mejt a vy to víííte!!!!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama